Wiadomość

Pamięć podręczna oczyszczona (2.91MB)

Przykłady

Pacjentka lat 55

12

Pacjentka po operacji paluchów koślawych (Halux valgus) - 5 lat temu. Dodatkowo w stopie prawej podcięto ścięgno i skrócono kości paliczków co doprowadziło do nienaturalnego ułożenia palca. Palce młotowate w dwóch stopach. Rozchodzące się kości śródstopia - obniżony łuk podłużny i poprzeczny. Bolesne odciski i modzele uniemożliwiały chodzenie.

12

Pacjentka podczas wizyty na której odbiera indywidualne wkładki. Pacjentka stoi na wkładkach. Widać wyraźne inne ułożenie paluchów. Podniesienie łuku podłużnego.
Na kolejnej kontrolnej wizycie pacjentka poinformowała o zaprzestaniu dolegliwości bólowych i powrocie możliwości chodzenia długich dystansów.

Pacjentka lat 37

12

Paluchy koślawe, nagniotki na II i III palcach, obniżone
łuki stopy poprzeczny i podłużny. Występowała dolegliwości w trakcie chodzenia, również ból kolan bioder i kręgosłupa.
Wykonano indywidualne wkładki.

12

Pacjentka stoi na wykonanych wkładkach - widoczny podniesiony luk podłużny stopy, oraz "schowanie się paluchów koślawych". Pacjentka jest w pozycji statycznej w dynamice (czyli w chodzeniu) następuje dodatkowa praca i korekcja.

Pacjentka lat 40

12

Problem: paluchy koślawe, nagniotki na II, III palcach, wrastające paznokcie w związku z rotacją paluchów.
Wykonano indywidualne wkładki ortopedyczne

12

Pacjentka w trakcie wizyty na której odbiera wykonane dla niej wkładki ortopedyczne. Jest to pierwszy kontakt z wykonanymi wkładkami.
Wyraźna różnica w ułożeniu paluchów , które ustawiają się prosto, nie rotując do środka. W trakcie chodzenia we indywidualnych wkładkach ortopedycznych dojdzie do zaniku nagniotków które są na II i III palcach.