Indywidualne wkładki ortopedyczne

W naszym gabinecie podologicznym we Wrocławiu oferujemy indywidualne wkładki ortopedyczne francuskiej firmy CAPRON PODOLOGIE, która od 40 lat specjalizuje się w produkcji wkładek. Jest to jeden z nielicznych systemów pozwalający na wykonanie wkładek przez podologa osobiście. Począwszy od badania pacjenta do wykonania wkładki ortopedycznej w gabinecie.

Wkładki ortopedyczne indywidualnie dopasowywane do stopy

Dzięki temu, że nasze wkładki ortopedycznej projektowane i produkowane są na miejscu – w gabinecie Pomoc dla Stóp we Wrocławiu – umożliwia to ich poprawę lub korekcję na poczekaniu. Metoda ta daje ogromne możliwości indywidualizacji wkładek, gdyż produkowane są z elementów, co daje możliwość dostosowania do potrzeb każdego milimetra stopy naszego pacjenta. Ich konstrukcję i rodzaj dobieramy w zależności od wielkości deformacji i wad stóp, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. Wkładki ortopedyczne CAPRON PODOLOGIE mają szeroki zakres zastosowań i mogą być wykorzystane do rozwiązania problemów z większością schorzeń stóp do wszystkich typów obuwia i różnego poziomu aktywności pacjenta. Ponieważ stopy każdego z nas są inne – tylko wkładki wykonane indywidualnie zapewnią właściwą korekcję i ochronę przed wadami postawy i zmianami chorobowymi. Wkładki ortopedyczne CAPRON PODOLOGIE modelowane są pod stopą pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy perfekcyjne dopasowanie i indywidualizację.

Jakie dolegliwości i dysfunkcje mogą skorygować wkładki ortopedyczne?

Jeżeli Twojej codziennej aktywności życiowej od wielu miesięcy a nawet lat, towarzyszy ból mięśniowo – szkieletowy, to informacje zawarte poniżej mogą stać się pomocne w złagodzeniu lub rozwiązaniu nie tylko skutków schorzeń narządu ruchu, ale także pomóc zlikwidowaniu przyczyn. Indywidualne wkładki ortopedyczne projektowane i wykonane w naszym gabinecie Pomoc dla Stóp z powodzeniem korygują wiele dysfunkcji kończyn dolnych. W sytuacji, gdy mamy u pacjenta do czynienia z nieprawidłowością kostną o niewielkim stopniu zaawansowania, wkładki ortopedyczne mogą z łatwością skorygować tę wadę. Przywracają stopie prawidłowy kształt poprzez zapewnienie jej właściwego ułożenia w bucie oraz podparcia w strategicznych miejscach. Dolegliwości i problemy z jakimi najczęściej zwracają się do nas pacjenci:
  • bóle układu kostnego stóp, zwyrodnienia stawów, tzw. haluksy (paluch koślawy)
  • bóle przeciążeniowe w kolanach, w barku oraz biodrach
  • dysfunkcja stawu krzyżowo – biodrowego
  • zaburzenia chodu, trudności w bieganiu i wady postawy (skrzywienia kręgosłupa)
  • bóle w okolicy piety, ostroga piętowa
  • bóle stóp spowodowane płaskostopiem lub stopą wydrążoną
  • niestabilność stawu skokowego
  • koślawość i szpotawość kolan, zaburzenia trakcji rzepki
  • zaburzenia unerwienia i ukrwienia w kończynach
  • skurcze łydek
Warto podkreślić, iż jeżeli nawet jeśli wkładki ortopedyczne nie są w stanie skorygować dysfunkcji kończyn dolnych, to mogą przynieść ulgę w dolegliwościach, które im towarzyszą, zwłaszcza dolegliwościach bólowych.

Dlaczego wkładki ortopedyczne to sprawdzony sposób na bóle kręgosłupa i stawów?

Dzięki temu, że wkładki utrzymują stopę we właściwej pozycji, zapewniają równomierny rozkład nacisków na jej podeszwę. Ponadto wkładki działają amortyzująco, potrafią skutecznie zredukować otarcia, uciski, nagniotki, odciążyć nadwyrężone mięśnie i stawy, a w efekcie – wyeliminować ból i dyskomfort. Wkładki ortopedyczne minimalizują również powstawanie odcisków i modzeli oraz innych nieprzyjemnych konsekwencji, z jakimi wiążą się dysfunkcje dotykające aparat ruchowy. Zatem wkładki ortopedyczne są skutecznym panaceum na wiele dolegliwości. Pacjenci szybko doceniają komfort poruszania się i wykonywanie codziennych czynności bez bólu – tym samym wkładki podnoszą jakość życia. Najlepsze efekty przynoszą w początkowych stadiach rozwoju schorzeń w obrębie układu kostno-mięśniowego, a szczególnie dysfunkcji kończyn dolnych. Wkładki ortopedyczne mogą wtedy nie tylko zatrzymać rozwój schorzeń, ale nawet cofnąć powstałe już zmiany. Często wkładki stosowane są także profilaktycznie przez osoby prowadzące aktywny tryb życia, np. czynnie uprawiające sport. Dzięki temu, że zapewniają stopie amortyzację i stabilizację, pozwalają osiągać lepsze wyniki sportowe. Dodatkowo zapobiegają kontuzjom oraz minimalizują otarcia i urazy, na jakie sportowcy narażeni są podczas wielogodzinnych treningów.

Wykonaj test samokontroli pacjenta

Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne to odbicie potrzeb każdej ze stóp pacjenta. Zapraszamy do wykonania krótkiego testu samokontroli pacjenta i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
  • czy Twoje buty mają nierówno zniszczone pięty w starym obuwiu?
  • czy masz modzele na podeszwie stopy/stóp?
  • czy masz nagniotki miedzy palcami?
  • czy Twoje głowa jest ustawiona w pochyleniu do przodu?
  • czy masz asymetryczną wadliwą postawę ciała?
  • czy masz skoliozę? czy masz zaokrąglone ramiona z przodopochyleniem?
  • czy masz wadę zgryzu?
  • czy masz kłopoty z równowagą lun zdarzają Ci się potknięcia, upadki w trakcie chodu?
  • czy masz przodopochylenie miednicy?
  • czy Twój chód jest kołyszący?
  • czy masz dolegliwości okresowe różnych stawów?
  • czy masz stale sztywne i napięte mięśnie ciała?
Jeżeli uzyskałeś odpowiedzi twierdzące przynajmniej w dwóch punktach – oznacza to, że powinnaś/powinieneś rozważyć wizytę diagnostyczno – ortotyczną w gabinecie podologicznym.

Rodzaje wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne dzielimy na codzienne, sportowe i specjalistyczne – każda z tych grup występuje zazwyczaj w kilku wersjach wykonawczych. Poniżej prezentujemy bogatą ofertę wkładek ortopedycznych, które możemy indywidualnie zaprojektować w gabinecie podologicznym Pomoc dla Stóp we Wrocławiu.

Jak przebiega badanie stóp?

Badanie stóp poprzedzające projektowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych do butów jest całkowicie nieinwazyjne i nie powoduje żadnego bólu.

Komputerowe badanie stóp – to badanie oceny stóp wykonywane za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego, wsparte technikami tradycyjnymi oraz oceną fizjoterapeutyczną.

Badanie stóp przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu: podoskopu, plantokonturografu oraz maty pedobarograficznej (tj. diagnostyki komputerowej).

Badanie komputerowe stóp składa się z dwóch etapów: badania statycznego (badanie stóp w staniu w miejscu) oraz badania dynamicznego (badanie podczas chodu). Pozwala ono zdiagnozować konkretny problem – i jeżeli będzie takie zalecenie – wykonać wkładkę indywidualną. Warto zaznaczyć, iż jedna wkładka ortopedyczna może różnić się od tej, zakładanej na drugą stopę. Rzadko bowiem mamy do czynienia z sytuacją, iż stopa prawa jest taka sama, jak stopa lewa.

Do badania wykorzystujemy także podoskaner 2D, który dzięki skanowaniu umożliwia ocenę podeszwowej strony stopy. I tak, poza wysklepieniami łuków i ustawieniem pięt, pozwala także ocenić inne schorzenia stóp takie jak: odciski, nagniotki czy inne zmiany skórne. Taki obraz stopy pacjenta przetwarzany jest automatycznie i jednocześnie transmitowany na obraz monitora. Pozwala specjaliście postawić diagnozę, a samemu pacjentowi na to, aby zobaczył swoją stopę od spodu podczas stania.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, jak w gabinecie podologicznym Pomoc dla Stóp we Wrocławiu powstają indywidualne wkładki ortopedyczne oraz z jakiego sprzętu korzystamy podczas badania.

SPRAWDŹ TAKŻE

inne zabiegi