Obuwie ortopedyczne


Chcąc sprostać wymaganiom pacjentów, wzbogaciliśmy ofertę naszego gabinetu o obuwie współpracujące z projektowanymi przez nas indywidualnymi wkładkami ortopedycznymi.

 

W naszym gabinecie mogą Państwo zamówić indywidualne klapki i sandały ortopedyczne firmy Panaceum niezbędne do korekcji stóp. Są one zindywidualizowane, wykonywane po wcześniejszym badaniu stóp. Zapewniają należytą korekcję i komfort w użytkowaniu. Dostępne w różnych kolorach i fasonach.

To lekkie i wygodne buty, które stanowią prawidłowe podłoże dla wkładki ortopedycznej. Dodatkowo kształt podeszwy stabilizuje stopę i zapewnia prawidłowe jej ułożenie podczas chodu.

Obuwie ortopedyczne i profilaktyczne – różnice i przeznaczenie

Obuwie profilaktyczne i obuwie ortopedyczne to klapki, półbuty, buty na wysokim obcasie, buty na koturnie oraz sandałki. Ich różnorodna formuła i kolorystyka pozwala na stosowanie ich w każdym wieku. Szczególnie polecamy je: osobom pracującym w pozycji stojącej oraz osobom starszym, ze zdeformowanymi palcami stóp, halluksami, płaskostopiem.

Na czym polega różnica między obuwiem ortopedycznym a profilaktycznym?

OBUWIE ORTOPEDYCZNE:

Powstało w celu leczenia konkretnych, nierzadko poważnych deformacji i schorzeń, które wymagają regularnych wizyt u np. ortopedy czy fizjoterapeuty.

Jakie zadanie ma spełniać obuwie ortopedyczne?

Przede wszystkim ich specjalistyczna konstrukcja ma korygować zniekształcone stopy, zapewniając komfort i wygodę osobom, które leczą się ortopedycznie, odbywaną rehabilitację lub czekają na zabieg chirurgiczny. Tak stworzone modele wykorzystywane są w celu wspierania lub zabezpieczenia stop i stawów skokowych. W przeciwieństwie do butów profilaktycznych, buty ortopedyczne stosuje się w leczeniu specjalistycznym.

Jakie cechy posiada obuwie ortopedyczne?

Ważne, aby było jest lekkie i elastyczne. Wykonane z trwałych i starannie dobranych materiałów, które pozwolą dopasować się do chorej stopy. Ten typ obuwia dobiera fizjoterapeuta, który uwzględnia schorzenia i wymagania pacjenta.

BUTY PROFILAKTYCZNE

Zaleca się w przypadku pacjentów, którzy nie cierpią na poważne dolegliwości i schorzenia. Ich zadaniem – jak sama nazwa wskazuje – jest zapewnić profilaktykę i komfort podczas chodzenia lub wykonywania pracy stojącej.

Jakie zadanie ma spełniać obuwie profilaktyczne?

Ten rodzaj obuwia ma przede wszystkim zapobiegać rozwijaniu się wad stóp i postawy ciała. Buty profilaktyczne zaleca się tym pacjentom, którzy narzekają na np. ból stóp lub kończyn dolnych, a także wszystkim tym, którzy chcą zapewnić sobie odpowiednie wsparcie, zapobiegając przy tym powstawaniu dolegliwości i deformacji.

Wielogodzinna praca w pozycji stojącej skutkuje często różnymi dolegliwościami, w szczególności dotyczy to nóg oraz kręgosłupa. Pracę stojącą wykonuje 30 procent społeczeństwa. Na stopach opiera się cały ciężar ciała. Im większy, tym łatwiej stopy ulegają spłaszczeniu, kiedy wykonuje się pracę na stojąco. Złe nawyki będą prowadzić do pojawienia się bolesnych odcisków, halluksów, a także uporczywego bólu śródstopia.

W takich przypadkach z pomocą przychodzą buty profilaktyczne wraz z indywidualnie dobranymi wkładkami ortopedycznymi. Mają one zapewnić zdrowie stóp, komfort i odetchnienie najbardziej zmęczonym i bolesnym kończynom.

Już dziś zapraszamy do gabinetu podologicznego Pomoc dla Stóp we Wrocławiu. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Wkładki oraz obuwie są dopasowywane do konkretnej osoby. Cały proces rozpoczyna się od wywiadu, badania stóp i analizy komputerowej. Dopiero mając te wszystkie parametry, jesteśmy w stanie wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne oraz zamówić obuwie specjalistyczne, które naprawdę pomaga i przynosi ulgę stopom pacjentów oraz zapewnia solidną podstawę dla całego ciała.

Poniżej prezentujemy galerię część naszej oferty, po więcej informacji zapraszamy do gabinetu.